Wirtualna kasa fiskalna – asystent sprzedawcy

Wirtualna Kasa Fiskalna W Postaci Oprogramowania

Obecnie na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania IT. Automatyzacja procesów stała się celem wielu firm, a to wszystko dzięki innowacyjnym narzędziom. Wirtualna kasa fiskalna jest jednym z nich. Dlaczego warto być otwartym na takie trendy? Czym jest nasza wirtualna kasa fiskalna?

Wirtualna kasa fiskalna w postaci oprogramowania

Przedsiębiorca, który chce rozwijać swój biznes, przede wszystkim myśli jak go usprawnić. Procesy sprzedażowe nie należą do najłatwiejszych. Zarówno dla fizycznych towarów, jak i dla usług trzeba zachowywać pewne normy, między innymi przy fiskalizacji. Jeśli mamy sklep stacjonarny, to nie chcemy, żeby ludzie czekali długo w kolejce. Jeżeli posiadamy sklep internetowy, to naszym głównym celem jest szybka obsługa. Wirtualna kasa fiskalna to asystent dla każdego sprzedawcy, który usprawnia procesy sprzedażowe.

Mobikasa jest wirtualną kasą fiskalną w postaci oprogramowania. Spełnia również rolę wirtualnej drukarki fiskalnej. Można korzystać z niej przez cały rok, lub przy sprzedaży sezonowej.

Posiadanie wirtualnej kasy fiskalnej zamiast kasy stacjonarnej to tylko jeden z czynników do usprawnienia naszego biznesu. Jest to kompleksowe oprogramowanie, które zainstalujesz na posiadanym już przez Ciebie sprzęcie- komputerze, lub laptopie. Co więcej, takie rozwiązanie jest mniej skomplikowane niż używanie kasy fizycznej, do której musisz podłączyć skanowanie, czy drukarkę.

Wirtualna kasa i drukarka fiskalna

Wirtualna kasa fiskalna może pełnić rolę drukarki. Drukowanie papierowych paragonów nie jest wymagane w każdym przypadku. Musimy to jednak umożliwiać dla klienta, który chce go otrzymać. Mobikasa spełnia rolę wirtualnej kasy oraz  drukarki jednocześnie, lub osobno, jeśli na przykład chcemy połączyć ją z programem sprzedażowym. Możemy wtedy tam wystawiać paragony, lub faktury i wysyłać je do Mobikasy w celu fiskalizacji, czy też wydrukowania dokumentu.

Korzystając z funkcji drukarki w wirtualnej kasie Mobikasa, możesz wydrukować paragon, lub wysłać e-paragon mailem do klienta. Co więcej, możesz zintegrować program z terminalem płatniczym, a także wyświetlać paragon na stanowisku sprzedaży. Jedną z ważniejszych korzyści jest praca w sieci lokalnej, co oznacza, że dla wielu stanowisk sprzedażowych korzystasz tylko z jednej wirtualnej drukarki fiskalnej.

E-paragon fiskalny

Wirtualne kasy fiskalne w postaci oprogramowania umożliwiają wystawianie elektronicznych paragonów. Dzięki temu, dostarczamy klientowi dokument mailowo, a on nie musi martwić się o jego wyblaknięcie, lub zagubienie. E-paragon to autentyczny i trwały dowód zakupu. Nasz biznes jest przez to bardziej ekologiczny, a co najważniejsze usprawniamy obsługę klienta. Elektroniczne paragony są zgodne z obowiązującymi przepisami, a ich wystawianie w wirtualnej kasie fiskalnej jest wygodne.

Funkcjonalności wirtualnej kasy fiskalnej

Decydując się na zakup wirtualnej kasy musimy zwrócić uwagę na funkcje, które oferuje. Takie innowacyjne rozwiązanie może przynieść wiele korzyści dla naszego biznesu. Ministerstwo Finansów stale rozwija listę branż, dla których korzystanie z wirtualnych kas fiskalnych będzie obowiązkowe. Już teraz kilka z nich może wypróbować takie rozwiązanie.

Mobikasa zapewnia szereg funkcjonalności. Zapewnia:

  • możliwość wystawiania paragonów fiskalnych, niefiskalnych oraz e-paragonów (także dla wielu firm w jednej kasie),
  • eksport dokumentów do PDF i ich mailową wysyłkę,
  • integrację z terminalem płatniczym,
  • bezpieczeństwo, dzięki zaszyfrowanej bazie danych,
  • dożywotnią gwarancję aktualizacji.

Dodatkowe funkcje wirtualnej kasy Mobikasa

Wirtualna kasa fiskalna Mobikasa posiada także dodatkowe funkcjonalności, które mogą przyspieszyć procesy sprzedażowe. Kasę można zakupić na dowolny okres czasu. Jest to elastyczne rozwiązanie, np. przy sprzedaży sezonowej. Po zakończeniu sezonu możemy przejść do trybu “Tylko do odczytu”.

Mobikasa wystawia różne typy dokumentów, a przede wszystkim: paragony niefiskalne, paragony fiskalne, paragony fiskalne anulowane, raporty dobowe, raporty okresowe raporty okresowe łączne, raport fiskalny fiskalizacji, raporty rozliczeniowe, raporty rozliczeniowe łączne, raport zdarzeń.

Dla wielu sprzedawców szczególnie ważna będzie możliwość pracy bez internetu. Przy starcie wirtualnej kasy fiskalnej dostęp do sieci jest potrzebny, aby zweryfikować licencję, pobrać wymagane certyfikaty. Przez łącze sieciowe synchronizuje się także czas kasy. Nie będziemy natomiast potrzebować internetu do codziennej pracy i wystawiania paragonów. Niestety tylko w wersji papierowej, ponieważ do wysyłki e-paragonu wymagane jest połączenie z siecią i mailem.

Dodaj komentarz